Details
Prodis Open Fronted Multideck Chiller (913mm Shelf Width, White)
A compact open-fronted multideck chiller providing easy access display, with LED lighting and a night blind.
Stock Code: XMD900-P-NB-W
£1,552.99 Exc. VAT
Prodis Open Fronted Multideck Chiller (913mm Shelf Width, White)
A compact open-fronted multideck chiller providing easy access display, with LED lighting and a night blind.
| Dimensions (HWD) | 2000 × 975 × 740 mm |
|---|---|
| Net Capacity | 405 Ltr |
| Shelves | 5 |
| Temperature Range | -1 °C to 7 °C |
| Climate Class | 3 |
| Energy Rating | E |
| Total Connected Load | 910 W |
| Cooling | Forced Air |
| Defrost | Automatic |
| Refrigerant | R290 |
| Brand | Prodis |