Details
The NV3 features a sliding glass lid, full set of baskets, castors for easy manoeuvring and an external thermometer.
Stock Code: NV3
£547.99 Exc. VAT
The NV3 features a sliding glass lid, full set of baskets, castors for easy manoeuvring and an external thermometer.
| Dimensions (HWD) | 890 × 1305 × 635 mm |
|---|---|
| Net Capacity | 319 Ltr |
| Temperature Range | -15 °C to -23 °C |
| Climate Class | 5 |
| Energy Rating | D |
| Total Connected Load | 390 W |
| Cooling | Static |
| Defrost | Manual |
| Refrigerant | R290 |
| Brand | Prodis |