Specifications
| Dimensions (HWD) | 940 × 1435 × 575 mm |
|---|---|
| Brand | Tefcold |
| Temperature Range | -2 to +10 °C |
| Climate Class | 4 |
| Finish | Black |
| Controller | Electronic |
| Cooling | Ventilated |
| Defrost | Automatic |
| Refrigerant | R600a |
| Energy Rating | B |
| Amps Required | 13A 1 Phase |
| Total Connected Load | 125 W |
| Operating Voltage | 220-240V / 1N~ / 50Hz |
| Decibels | 44 dBA |
| External Dimensions | 1350 x 526 x 870 mm |
| Packed Dimensions (HWD) | 1435 x 575 x 940 mm |
| Options Available | Sliding |
| Cabinet Style | Under-counter |



























































































































Reviews
There are no reviews yet.