Specifications
| Dimensions (HWD) | 2100 × 1250 × 840 mm |
|---|---|
| Brand | Tefcold |
| Temperature Range | -2 to +10 °C |
| Climate Class | 4 |
| Finish | White RAL9016 |
| Controller | Electronic |
| Cooling | Ventilated |
| Defrost | Automatic |
| Refrigerant | R290 |
| Energy Rating | F |
| Amps Required | 13A 1 Phase |
| Total Connected Load | 880 W |
| Operating Voltage | 220-240V / 1N~ / 50Hz |
| Decibels | 48 dBA |
| External Dimensions | 1200 x 790 x 2000 mm |
| Packed Dimensions (HWD) | 1250 x 840 x 2100 mm |
| Options Available | Hinged |
| Cabinet Style | Upright |
























































































































Reviews
There are no reviews yet.