Specifications
| Dimensions (HWD) | 990 × 1350 × 710 mm |
|---|---|
| Brand | Tefcold |
| Temperature Range | -45 to -5 °C |
| Climate Class | 3 |
| Finish | White |
| Controller | Electronic |
| Cooling | Static |
| Defrost | Manual |
| Refrigerant | R290 |
| Amps Required | 13A 1 Phase |
| Total Connected Load | 500 W |
| Operating Voltage | 220-240V / 1N~ / 50Hz |
| Decibels | 45 dBA |
| External Dimensions | 1284 x 705 x 945 mm |
| Packed Dimensions (HWD) | 1350 x 710 x 990 mm |























































































































Reviews
There are no reviews yet.