Specifications
| Dimensions (HWD) | 2050 × 720 × 870 mm |
|---|---|
| Brand | G-Line by TEFCOLD |
| Temperature Range | -24 to -18 °C |
| Climate Class | 4 |
| Finish | Stainless Steel |
| Controller | Electronic |
| Cooling | Ventilated |
| Defrost | Electric |
| Refrigerant | R290 |
| Energy Rating | D |
| Amps Required | 13A 1 Phase |
| Total Connected Load | 565 W |
| Operating Voltage | 220-240V / 1N~ / 50Hz |
| Decibels | 45 dBA |
| External Dimensions | 680 x 845 x 2000 mm |
| Packed Dimensions (HWD) | 720 x 870 x 2050 mm |
| Cabinet Style | Upright |
| Options Available | Hinged |

























































































































Reviews
There are no reviews yet.