Specifications
| Dimensions (HWD) | 2135 × 715 × 745 mm |
|---|---|
| Brand | Tefcold |
| Temperature Range | -24 to -10 °C |
| Climate Class | 4 |
| Finish | Stainless Steel |
| Controller | Electronic |
| Cooling | Static |
| Defrost | Manual |
| Refrigerant | R290 |
| Energy Rating | D |
| Amps Required | 13A 1 Phase |
| Total Connected Load | 490 W |
| Operating Voltage | 220-240V / 1N~ / 50Hz |
| Decibels | 42 dBA |
| External Dimensions | 680 x 700 x 1900 mm |
| Packed Dimensions (HWD) | 715 x 745 x 2135 mm |
| Options Available | Hinged |
| Cabinet Style | Upright |

























































































































Reviews
There are no reviews yet.